wyszukiwanie zaawansowane
Znaleźliśmy 0 wyniki. Pokaż wyniki
wyszukiwanie zaawansowane
znaleźliśmy 0 wyniki
Twoje wyniki wyszukiwania

Czemu warto skorzystać z usług agencji nieruchomości?

Wysłane przez Kamil Czułno na 6 kwietnia 2019
| 0

Pośrednik nieruchomości jest dość wiekowym zawodem o dużym znaczeniu społecznym, jednak jego rola na przestrzeni lat wielokrotnie zmieniała swój wymiar. W obecnych realiach profesja ta charakteryzuje się szybką ewolucją, profesjonalni pośrednicy do spisu swoich zadań regularnie dopisują podpunkty mające pomóc klientom w bardziej kompleksowej ich obsłudze.

Wbrew pozorom – rola pośrednika nie ogranicza się już jedynie do pośredniczenia sensu stricte, coraz częściej mamy na celu prócz kojarzenia stron, profesjonalne negocjacje czy doradztwo inwestycyjne.

Mimo szerokiego wachlarza usług część społeczeństwa nadal waha się co do skorzystania z usług wykwalifikowanych agencji. Wynika to z głęboko zakorzenionych stereotypów, jakoby pośrednik był stroną zbędną, skutkiem czego jest chęć pomijania go – w rzekomym przekonaniu oszczędności.
Jak pokazują statystyki i historia, nic bardziej mylnego. Ceny transakcyjne w transakcjach nadzorowanych przez pośredników charakteryzuje zazwyczaj należycie uśredniony poziom, bez niekorzystnych rozbieżności od realnych wartości, jak to ma miejsce w działaniach indywidualnych. Wynika to z doświadczenia agentów, operujących na stawkach realnych; celem nadrzędnym jest zoptymalizowanie procesu, tak by każda ze stron była usatysfakcjonowana. Ważny jest czas zbycia i nabywania lokali, zwłaszcza w przypadku osób zamrażających w nich swój kapitał.

Kolejnym aspektem przemawiającym za usługami pośredników jest profesjonalna obsługa prawna, nie dopuszczająca do jakichkolwiek błędów formalnych, implikujących unieważnienie, bądź renegocjacje umów. Co oczywiste, powierzenie swojego interesu profesjonaliście jest bardzo komfortowym rozwiązaniem, z racji na wynagrodzenie pobierane dopiero po finalizacji transakcji.
Wśród agentów – obowiązkowe jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone w związku z pośrednictwem w obrocie nieruchomościami, czego skutkiem jest brak ryzyka w przypadku problematycznych sytuacji, które de facto w branży zdarzają się niezwykle rzadko.

Doświadczony pośrednik zna rynek lepiej jak nikt inny, więc masz pewność co do jego przewagi pod względem wiedzy i znajomości realiów. Co istotne, pośrednika powinien cechować szerszy wachlarz kompetencji, aniżeli kompetencje twarde – dobry agent to człowiek godny zaufania, acz twardo negocjujący, zawsze perfekcyjnie przygotowany merytorycznie i zacięcie walczący o interesy klienta z poszanowaniem obu stron. Często małe lokalne rynki ukazują braki w tych zdolnościach i prowadzą do dominacji jednego z biur, co jest naturalnym zachowaniem konsumenta. Dlatego przed zleceniem warto zaczerpnąć języka, czy chociażby zadzwonić do agenta na numer podany na stronie internetowej i porozmawiać, by samemu ocenić czy mamy do czynienia z odpowiednią dla nas osobą.

Praca z ludźmi z racji na ich zróżnicowanie, wymaga stałego dostosowywania się i nieszablonowego, kreatywnego podejścia do każdej ze spraw indywidualnie. Pamiętaj, że odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu to czysta korzyść dla Ciebie – nie ważne czy chcesz zakupić nieruchomość czy ją sprzedać.

W razie jakichkolwiek pytań serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi agentami, z chęcią rozwiejemy Twoje wątpliwości, nie tylko te w podstawowym zakresie.

                                             

 

Porównaj oferty